+420 724 525 321 info@4jumping.cz

Výběr trampolíny

Na trhu se nachází poměrně velká nabídka trampolín různých cenových kategorií. Z toho logicky vyplývá také různá úroveň kvality zpracování. Při výběru vhodné venkovní trampolíny je nezbytné si uvědomit, že se nejedná pouze o zábavu, ale především o sportovní náčiní. A jako každé sportovní vybavení, i dětská trampolína může být nebezpečná, pokud je nekvalitně zpracována. Důrazně tedy nedoporučujeme kupovat za každou cenu nejlevnější trampolíny na trhu.

Kvalitní trampolínové sety lze rozeznat od těch méně kvalitních podle několika základních znaků. Jedním z těchto znaků je materiál, ze kterého je vyrobena konstrukce zahradní trampolíny. Robustnost a síla konstrukce naznačuje celkovou nosnost trampolíny. Následně hmotnost celého trampolínového setu naznačí kvalitu celkového zpracování, čili konstrukce, ochranných prvků a pružin. Kvalita a délka pružin pak určuje odrazový výkon skákací trampolíny s ochrannou sítí. V neposlední řadě je důležité zvolit kvalitní chránič pružinové části trampolíny a kvalitně zpracovanou ochrannou síť.

• Kvalita konstrukce
• Celková hmotnost setu trampolíny
• Kvalita a délka pružin
• Kvalitní ochranný kryt
• Případné bezpečnostní certifikáty a technické kontroly

Využijte možnosti komunikace s prodejci a výrobci a zjistěte si, jak kvalitní je konstrukce trampolíny ve skutečnosti. Každý prodejce či výrobce zahradních trampolín vám jistě ochotně poskytne bližší informace jako např. sílu materiálu, ze kterého je trampolína vyrobena. Nejdůležitějším parametrem celého trampolínového setu je celková nosnost trampolíny. Ta se pochopitelně odvíjí od použitých materiálů a kvality jednotlivých spojů. To platí nejen pro samotnou hlavní konstrukci trampolíny s ochrannou sítí, ale také pro bezpečnostní ochrannou síť., trampolína náhradní díly.